MyEtherWallet üzerinde cüzdan açılımı :

Cüzdan açmak için https://www.myetherwallet.com sitesine giriyoruz:

Create A New Wallet i seçiyoruz.

Bu kısımda 3 yol var. 1. yol mobilden bağlananlar için,2.yol bilgisayar için 3.yolu boşverin ”:)”

 Mobilden kullanacaksanız yapmanız gereken adımlar gösteriliyor burada bilgisayar için olan kısmı anlatacağız. Not:Hem mobil hem bilgisayar için şifrenizi muhafaza etmeyi unutmayın aksi taktirde cüzdanınız ile olan iletişiminiz kopar ve kripto paralarınız yok olur.

By keystore File kısmını seçiyoruz ve ”OK” ile gösterilen alana şifremizi giriyoruz. Büyük küçük harf rakam ve sembol girmeniz önerilir. bkz YağMur?.12 <<< siz tabi aklınızda kalacak birşey yazın.

Sonraki sayfada çıkan dosyayı ”Download Keystore File” butonuna tıklayarak indirin ”UTC” diye başlayan bir dosya olacak.

Accsess My Wallet diyerek cüzdanınıza giriş yapın.

1.adımda gösterildiği gibi ”Software” kısmını seçin ardından ”Keystore File” yi seçiyoruz ve UTC ile başlayan az önce indirmiş olduğumuz dosyayı seçtikten ve sisteme tanıttıktan sonra 3.adımda gösterilen yere ilk başta girdiğimiz ve kaybetmememiz gereken şifremizi giriyoruz. Daha sonra ETH cüzdanımıza erişmiş oluyoruz. 5. adımda gösterilen sol üstteki adres bizim elektronik IBAN‘ımız gibi birşey, Airdroplarda ya da birisi size birşey yollayacağı zaman 0x diye başlayan o adresi kullanıyorsunuz.6.kısımda ise ETH cinsinden varlıklarımızı görüyoruz. Şayet airdrop ödemesi aldınız ve hala 0 ise ERC20 Token olarak gözükür,sonraki adımda ERC20 Tokenleri bulma ve çekmeyi anlatacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir